TITLE

DESCRIPTION

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Już jest! Cichutko się zjawiła wraz z ciepłym porannym deszczem. Subtelnie obudziła roślinność do życia, zachęcała ptaki do powrotów, a owady zapraszała do podboju świata. Tak! To Ona, długo oczekiwana Wiosna! Dzieci z naszej CHATKI, chcąc się przekonać, czy naprawdę już u nas gości, wybrały się na spacer w wiosennych koronach,  wraz z gąsienicą Kunegundą, aby odnaleźć pierwsze, nieśmiałe zwiastuny wiosny. Jak się nietrudno domyśleć, poszukiwania się udały. Maluchy spotkały biedronkę, pszczołę, kowala bezskrzydłego z rodzinką oraz podziwiały pękające na drzewach i krzewach pączki oraz słuchały z zainteresowaniem śpiewu szpaków. Może my również, idąc za przykładem dzieci, zechcemy zauważyć te tak niepozorne, a jednak w swej skromności piękne oznaki budzącej się do życia przyrody. Witaj, Wiosno!  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress